Návštěvy od 5.5.2006
 

Rok 2009 je u konce

           V letošním roce zima přišla se zpožděním, ale přece přišla. Andulky ještě nedávno seděly v budkách a vyvedly poslední mláďata. Na počátku prosince jsem andulkám vysadil všechny budky a připravil voliéru. Andulky, hlavně samičky, si tak odpočinou a na jaře budou v plné síle. Již minulý rok se mi osvědčila nově přistavená zimní voliéra, ve které jsou andulky převážně na noc. Voliéra má přeletový otvor, který umožňuje volné přelétnutí a nemusejí se tedy chytat a stresovat. Teplota se drží většinou nad 0°C, což je vyhovující.

           Tento rok andulky překonaly svůj rekord v počtu mláďat. Od deseti párů andulek vylétlo z budek přes 70 nových andulek. Některý pár neměl třeba žádné mládě a některé páry byly více výkonné. Letošní rok nebyl moc úspěšný pro můj dlouholetý výborný pár, který už mám od roku 2005. Tento pár měl každý rok nejvíce mláďat a letos žádné. Je to pár bílé samičky a olivově zeleného samečka. Obávám se, že je to stářím obou jedinců, ale snad příští rok zanechají nějakého potomka. Naopak se osvědčily andulky, které jsem si ponechal z loňských mláďat.

           V letošním roce se také povedlo mnoho modrých barevných variací. Každý rok jsem měl spíše zelené barvy, straky nebo lutina. Proto jsem si vytvořil nějaké páry, kde alespoň jeden z nich byl modrý. Povedlo se... Nyní jsem měl přibližně stejný počet zelených i modrých variací, povedlo se i celé bílé (albino) a celé žluté (lutino).

           Na příští rok uvažuji přestavbu voliéry. Jde o to, že bych ji rozdělil na několik bloků, do kterých bych umístil pouze jeden pár, aby andulky měly větší klid a abych měl lepší přehled o mláďatech. Zimní část voliéry by zůstala společná.

 

      

 

 

       

Autor: Miloslav Beneš